Terapia zajęciowa/Zalecenia edycyjne

Terapia zajęciowa jest książką tworzoną przez wielu różnych autorów. Poniższe zalecenia powstały, aby w tej sytuacji zachować jednorodność typograficzną tego podręcznika i uporządkować kwestie edycyjne z nim związane.

Nazewnictwo edytuj

Warianty edytuj

Scenariusze edytuj

Temat edytuj

Złożoność edytuj

Klasyfikacja edytuj

Klasyfikacja powinna być zgodna z listą.

Metoda nauczania edytuj

w:metoda nauczania: prezentacja dyskusja pokaz itp

Uczestnicy edytuj

  • Ile osób

Charakterystyka uczestników edytuj

  • wiek, potrzeby, niepełnosprawność

Czas trwania edytuj

Czas trwania podajemy w minutach ewentualnie dodatkowo z podziałem na część wstępną zasadniczą i końcową oraz ewentualną przerwą.

Etap procesu edytuj

W miarę możliwości odnotowujemy czy dane zajęcia powinny być przeprowadzane z nową grupą czy z taką która już ma zajęcia od jakiegoś czasu.

Cel ogólny edytuj

Jako cel ogólny powinien być określony jeden z czterech głównych obszarów pracy terapeuty czyli:

  • usprawnienie psychiczne
  • usprawnienie fizyczne
  • usprawnienie społeczne
  • usprawnienie zawodowe

lub ich kombinacja np usprawnienie psychiczno-fizyczne, itp.

Cele szczegółowe edytuj

Jako cele szczegółowe powinny być zapisane cele z listy pasujące do danego scenariusza. Jeżeli celu nie ma na liście upewnij się, że nie jest wyrażony innymi słowami, wtedy możesz swobodnie go dodać.

Pomoce dydaktyczne edytuj

BHP edytuj

Przebieg zajęć edytuj

Część wstępna edytuj

Część zasadnicza edytuj

Część końcowa edytuj

Źródła edytuj